kontaktkujundamine kujundamine kontakt
    nurk
     
  AutoCAD algõpetus  
     
 

Joonestusprogramm AutoCAD mõeldud nii tasapinnalise (2D) kui ka ruumiliste (3D) jooniste valmistamiseks. Töö toimub käsuribal antavate käskude ja/või tööriistaribal asuvate ikoonidele klikkamise abil. Rakendus võimaldab joonestada väga väikseid (näiteks seadmete detailid) kui ka suuremahulisi projekte (näiteks asendiplaanid, detailplaneeringud jne).

Antud algõpetuse raames saate algsed teadmised tööriistade, käskude jm rakenduse võimalustest. Kui olete materjali tähelepanelikult omandanud, siis olete võmelised iseseisvalt koostama nii tasapinnalisi kui ka ruumilisi joonestusi, nendele mõõtusid kandma ja välja trükkima nii digitaalse pdf-i kujul kui ka kõigi levinumate pronterite/plotteritega.

Käesolev materjal on mõeldud ainult personaalseks kasutamiseks ning igasugune levitamine ja tirazeerimine ei ole lubatud. Materjal ei pretendeeri absoluutsele tõele vaid annab pigem kasulikke juhiseid. Kui leiate materjalis minu poolt tehtud vigu, siis palun andke teada ja püüan need esimesel võimalusel parandada.

Loodan, et käesoleva algõpetusega leiate mõningast abi AutoCAD rakendusega esimeste joonestuste/projektide tegemisel.

Käesoleva materjali loomisel olen kasutanud ka palju olemasolevaid teiste autorite materjale ning luban neile, et mina ei hakka kunagi nende algtekste levitama kommertseesmärkidel ja teen seda ainult selleks, et õpilastel aidata leida algteadmisi ühest ja kättesaadavasst kohast.

NB. Materjal on pideval täiendamisel ning sellepärast see lõplikult valmis kunagi ei saa - alati on midagi uut tulemas. Lisan igal vabal võimalusel siia uusi materjale ja peatükke ning kõik konstruktiivsed ettepanekud on teretulnud.

 
     
    Lugupidamisega,
Annes Poolma
   
     

 

 

  Sisukord  
     
  Kasulikke nõuandeid  
  Baasterminoloogia  
  Klaviatuuri kiirkäsud (PC või MAC)  
  Tööriistad  
  Käsud  
  KKK  
     
  Harjutused  
  Ülesanded  
     
  NB! Kogu kodulehel olev õppematerjal on mõeldud ainult koolisiseseks kasutamiseks
ja ei ole mõeldud levitamiseks ega kommertseesmärkideks kasutamiseks.
 


  © 2022 annes poolma